گزارش کارآموزی آب و فاضلاب-مخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون

دسته: فنی و مهندسی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 30651 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 24

مقدمه:

شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان از شرکتهای دولتی وابسته به وزارت نیرو می باشد. که در خصوص تامین وتوزیع آب شرب سالم فعالیت می کند.

بخشی از فعالیت های این شرکت شامل خط لوله وتصفیه خانه، خط انتقال، حفر چاههای آب، حفاری چاههای عمیق، و حفاظت و نگهداری مخازن و.. می باشد.

کارفرمای پروژه مخزن 14000 متر مکعبی شرکت آب و فاضلاب استان گلستان و دستگاه نظارت، شرکت مهندسی پارس کنسولت می باشد و پیمانکار پروژه شرکت ساختمانی فولاد خمش.

نکاتی در مورد اصول طراحی مخازن آب شرب و انواع مخازن:

به طور کلی دو علت عمده برای وجود مخزن تامین فشار در شبکه توزیع آب شرب و جبران نوسانات ساعتی مصرف آب می باشد.

انواع مخازن از نظر نوع مصالح مصرفی به دو دسته مصالح فلزی و مصالح بتنی تقسیم می شوند. معمولا مخازن با حجم کمتر از 200 مترمکعب که به صورت مخازن هوایی ساخته می شوند فلزی هستند و مخازن زمینی عمدتا بتنی هستند.

از نظر محل استقرار مخازن به دو دسته هوایی وزمینی تقسیم بندی می شوند.

از نظر شکل هندسی مخازن به دو دسته مکعب مستطیل و استوانه ای شکل تقسیم بندی می شوند. که نوع نخست برای مخازن آب شرب، استخرهای شنا، حوضهای پیش ته نشینی در تصفیه خانه آب و نوع دوم برای مخازن ته نشینی اولیه و ثانویه در تصفیه خانه های فاضلاب و مخازن ذخیره نفت استفاده می شود.

از نظر پوشش سقف مخازن به دو دسته مسقف و غیرمسقف تقسیم می شود که نوع نخست برای مخازن اب شرب، مخازن نفت و نوع غیر مسقف برای استخرهای شنا، مخازن تصفیه خانه های آب و فاضلاب و مخازن پرورش ماهی و کشاورزی استفاده می شود.

از نظر سازه ای مخازن به سه دسته سیستم سقف دال تخت با کتیبه های قارچی شکل، سیستم های تیردال و سیستم سقف تیرچه بلوک تقسیم بندی می شوندکه سیستم سازه ای استفاده شده در پروژه مخزن استرابادی، سیستم سقف دال تخت با کتیبه های قارچی شکل استفاده شده است.

سیستم اتصال سقف به دیوار برای مخازن مسقف، اتصال آزاد (مفصل) و اتصال گیردار (صلب) می باشد. که نمونه استفاده شده در پروژه مخزن استرابادی سیستم اتصال آزاد (مفصل) می باشد.

به طور کل در بحث بارگزاری بارهای وارده به مخازن به چند دسته تقسیم بندی می شوند که شامل بارهای مرده مثل بارکف، دیواره ها، سقف، ستونها و غیره که جز اجزای دائمی سازه هستند و بارهای زنده که شامل بار وزن آب که به کف وارد می شود و بار برف و بار وسایل نقلیه. بار ناشی از فشار استاتیکی مایع داخل مخزن، بار ناشی از فشار استاتیکی خاک به دیواره ها، بار ناشی از نیروی برکنش یا up lift، نیروهای ناشی از تغییر درجه حرارت و نیروهای ناشی از وقوع زلزله که برای بدست آوردن نیروهای ناشی از وقوع زلزله سه روش وجود دارد که شامل روش تحلیل استاتیکی معادل، روش شبه دینامیکی یا تحلیل طیفی و روش دینامیکی یا تاریخچه زمانی می باشد

  • کاراموزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • گزارش کاراموزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • دانلود گزارش کارآموزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • کارورزی آب و فاضلابمخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون
  • گزارش کارآموزی آب و فاضلاب-مخزن آب 14000 متر مکعبی نیمه مدفون

کلیک جهت دانلود