آموزش علاقه مند کردن دانش آموزان مقطع ابتدایی به نماز خواندن

آموزش علاقه مند کردن دانش آموزان مقطع ابتدایی به نماز خواندن

در این فایل اینکه چگونه می توانم دانش آموزان آموزشگاه را در مقطع ابتدائی به خواندن نماز علاقه مند نمایم بصورت کامل مورد بررسی و پژوهش قرار گرفته است که به همراه چکیده، فهرست مطالب، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word و قابل ویرایش دراختیار شما قرار

دسته بندی: جزوات» سایر موارد

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: word

تعداد صفحات: 80

حجم فایل: 570 کیلوبایت

بخشی از متن اصلی:

مقدمه

((قال الله تبارک و تعالی: ((و امراهلک و باصلاۀ و اصبر علیه)).

و تو اهلت را به برپایی نماز بخوان و در این امر پایداری و صبوری پیشه کن. (قرآن کریم طه).

عبادت رمز کمال آدمی است و خداوند متعال شایسته عبادت است. ره یافتگان به سوی حق جز از ساییدن پیشانی بر خاک در آستانه معبود به تعالی نرسیدند و برترین آنها در عالم محمد رسول الله (ص) بود که خدایش او را به حق بنده و رسول خویش نامید و به یمن بندگی او مقام رسالت را به وی اعطا نمود و او را امین وحی خود دانست اهمیت عبادت تا بدانجاست که حتی برترین بنده خدا نیز ملزم به انجام آن است او چنان به عبادت می پردازد و نماز می خواند که به معراج می رود و رمز آن را گوشزد می کند.

نماز معراج انسان با ایمان است. عالم تسبیح گوی خداوند متعال می باشد و سزاوار نیست که ما چنان نباشیم.

((نماز یاد یار، سرود سبز دیدار است که جان آدمی را آرامش می بخشد و او را همدوش عرشیان می کند. این هدیه ناب آسمانی، زمزمه دلنشین پرستش است که در هنگامه وصال، شیفتگان حضرت دوست را به زیارت فرا می خواند و روح عطشناکشان را از شهد سیراب می سازد پرواز دل در فضای قرب حق، جز با نماز و راز و نیاز ممکن نیست. آنان که حلاوت نیایش و بندگی را چشیده اند معراج خود را در رکوع و سجود و قیام و قعود جستجو می کنند. راز خرمی دل ابرار و صفای جان احرار، در این فرضیه قدسی نهفته است.

اگر نمازگزار، با طراوت و طهارت جسم و جان، این دعوت زلال حق را اجابت کند و از سرسوز در محضر ربوبی حضور یابد، طعم نور را می چشد، رنگ جاودانگی می گیرد، از سر تا پا متبرک می شود و از خاک به افلاک می رسد)) (دیلمی، 1381)

و اینک در دنیایی که بر اساس سیاستهای استعمار جهانی عمر و استعداد بسیاری از جوانان و نوجوانان در میادین ورزشی و هنری قتل عام می شود و قهرمانان قلابی و بدنی بر جایگاه سرداران سرافراز صحنه های ایمان و دانش و کار و هنر تکیه می زنند و به جای هدایت و حمایت از نسل جوان درصحنه های فکر و فرهنگ و سازندگی، همه امکانات اقتصادی و تبلیغاتی در جهت سرگرم کردن و خراب کردن و به اصطلاح پر کردن اوقات فراغت جوانان مصرف می شود، بر ماست که روح تقویت دین و پرستش خدای متعال را در جوانان و نوجوانان این سرزمین زنده نگه داریم اقامه نماز جماعت در مدارس و مساجد و اردوگاهها و دیگر مجامع، یکی از پرثمرترین و کار آمدترین حرکتهای فرهنگی و آموزشی است. که همکاران متدین و دلسوز بذر ایمان را در دل نونهالان و نوجوانان میهن اسلامی کاشته و زمینه بروز، ارزشهای دینی و اسلامی را در نسل آینده ساز فراهم نموده است.

1 مقدمه

3 توصیف وضعیت موجود و بیان مسئله

5 اهمیت وضرورت پژوهش

13 تعیین هدفهای کلی و ویژه

14 بیان پرسشهای اساسی در طرح مطالعاتی

15 مبانی نظری

38 پیشینه تحقیق

39 گردآوری شواهد (1)

43 تجزیه وتحلیل و تفسیر داده ها

43 انتخاب راه حل موقتی

44 اجرای طرح جدید ونظارت بر آن

48 گردآوری شواهد (2)

68 توصیه به معلمان

70 پیشنهادات

71 محدودیتها ی پژوهش

72 نتیجه گیری

74 پرسشنامه

76 منابع وماخذ

ضمائم وپیوستها

این فایل به همراه چکیده، فهرست مطالب، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word و قابل ویرایش در اختیار شما قرار می گیرد.

تعداد صفحات: 80

 • پروژه نماز
 • پایان نامه پیرامون نماز خواندن کودکان
 • تحقیق در مورد نماز
 • نماز خوندان کودکان
 • کودکان
 • تحقیق نماز خوندان کودکان
 • پایان نامه رشته روانشناسی
 • علاقه به نماز
 • ابتدایی
 • تحقیق پیرامون علاقه مندی به نماز
 • دانلود مقاله نماز خوندان کودکان

کلیک جهت دانلود