تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا

تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا

دانلود تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالادر قالب DOC، ودر 211صفحه، قابل ویرایش، شامل: استانداردبسته بندیبکارگیری استانداردها وسیستمهای کیفیت در ایجاد والقاء اعتماد واطمینان درنزد مشتریان بسیار سودمند است. پذیرش سیستمهای کیفیت براساس ا…

دسته بندی: جزوات» سایر موارد

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: DOC

تعداد صفحات: 211

حجم فایل: 608 کیلوبایت

دانلود تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا

در قالب DOC، ودر 211صفحه، قابل ویرایش، شامل:

استانداردبسته بندی

بکارگیری استانداردها وسیستمهای کیفیت در ایجاد والقاء اعتماد واطمینان درنزد مشتریان بسیار سودمند است. پذیرش سیستمهای کیفیت براساس ایزو9000 برای شرکتها در کشورهای درحال توسعه ضروری به نظر می رسد، چنین سیستمهایی آنها راقادر می سازد به بازارهای جهانی وصادراتی رقابتی شدید وارد شده وهمچنین سهم بازار خودرا افزایش دهند. بکارگیری استانداردها، کیفیت رابهبود بخشیده، بهره وری وکارآیی عملیات راافزایش داده واتلاف سرمایه ها راکاهش می دهند. استانداردهای موجود بسته بندی عبارتنداز:

1. استانداردهای بهداشتی

2. استانداردهای حمل ونقل

3. استانداردهای عملیات گذاشت، برداشت وچیدمان

4. استانداردهای بکارگیری رنگها وشکل وفرمها

5. استانداردهای اطلاعات مورد نیاز که بایستی به مشتری منتقل شود

6. استانداردهای امنیتی ونگهداری کالا

7. استانداردهای بکارگیری وبازیافت پس ازمصرف

استفاده ازبسته بندیهای مطلوب برای صادرات وانطباق استانداردها با مصرف کنندگان وسلیقه کشورهای واردکننده به عنوان عامل موفقیت دربازارهای داخلی وخارجی اهمیت زیادی دارد.

تدوین مقرراتی جهت استفاده ازبرچسب مخصوص صادرکننده یا برچسب وعلایم درخواستی خریدار ازجمله تمهیداتی است که برای جلوگیری از خدشه دارشدن اعتبار کالاهای صادراتی ضروری است.

بسته بندی وصادرات

راه پیدانمودن به بازارهای جهانی یکی از مسایلی است که درصدر مسایل تولید قراردارد. شناخت صحیح از بازارهای جهانی وآگاهی از نوع وسلیقه های متفاوت درخواستی در حیطه زمانی، کیفیت کالا وایمنی آن، ازجمله مسایلی است که درتعیین سیاستها، طراحی واجرای بسته بندی نقش اساسی ایفا می کند. امروزه با توجه به استانداردهای خارجی ویا داخلی در زمینه تولید محصولات، استاندارد کردن کالاها ویا خدمات، استقرار سیستم مدیریت کیفیت ازجمله پارامترهای مهم درعرصه رقابت صنعتی بشمار می روند. امروزه کیفیت برتر کالا همراه با با سایر عوامل وشرایط تاثیر گذار برفروش صادراتی مانند وضعیت بازار، نحوه توزیع وبسته بندی، خدمات پس از فروش، قیمت و… موثر است. استاندارد های جهانی جنبه های مختلفی از جمله طراحی کالا، بسته بندی، شرایط حمل و… رادر برمی گیرند

هولوگرام کنترل کیفیت کالاهای ICT جایگزین طرح های اجباری شود

هولوگرام کنترل کیفیت کالاهای انفورماتیک در کشور یک طرح کاملا تشویقی است؛ اما می تواند جایگزین طرح های اجباری شود.

علیرضا خمسه، مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، با بیان این که ویژگی مورد انتظار از یک کالای استاندارد، فروشنده و نمایندگی معتبر و دارای شبکه توزیع است، اظهارداشت: کالاهای فناوری اطلاعات وابسته به سرویس هستند و به شرط گارانتی، فروشنده و شبکه توزیع پیش نیاز اولیه ای است که کمک می کند تا خریدار بتواند کالای خوب دریافت کند.

خمسه، با اشاره به هالوگرام کنترل کیفیت محصولات انفورماتیک در کشور که مصرف کننده و واردکننده را مقید می سازد که از محصولات استاندارد استفاده کنند، افزود: هالوگرام به نوعی با کالای قاچاق مبارزه می کند و مزیت آن پشتیبانی از کالاهای مرغوب در کشور خواهد بود.

وی، با بیان این که هولوگرام کنترل کیفیت محصولات IT طرحی کاملا تشویقی است، تصریح کرد: هیچ اجباری برای تولید کنندگان و توزیع کنندگان کالاها برای دریافت این نشان وجود ندارد؛ اما اگر در بازار جای اصلی خود را پیدا کرد، می تواند جایگزین طرح های اجباری شده و به عنوان مزیت در مناقصه ها اجرا شود.

مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک با بیان این که علاوه بر نشان هولوگرام، تعیین استاندارد کالاهای سخت افزاری از دیگر اقدامات این مرکز خواهد بود، گفت: کالاهای سخت افزاری نظیر منبع تغذیه، کیس، مانیتور، پرینتر، اسکنر، سرور و کپی یر از جمله اقلامی است که اگر وارد کشور می شوند، لازم است که مقررات استاندارد در موردشان احراز شود که این امر استاندارد اجباری تلقی شده و در صورتی که واردکننده مستندات قابل قبولی ارایه نکند، شامل این استاندارد نخواهد شد.

خمسه، در خصوص استاندارد نرم افزاری با بیان این که در زمینه نرم افزار به بلوغی نرسیده ایم که به استاندارد آن فکر کنیم، یادآور شد: راه حل های نرم افزاری در کشور ما عمومی نیست که بخواهیم آن را استاندارد کنیم؛ اما در خصوص استاندارد امنیت اطلاعات فعالیت هایی صورت گرفته است.

وی، با بیان این که مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک مسوولیت مشاور و پیاده سازی استاندارد امنیت اطلاعات را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: امنیت فضای تبادل اطلاعات از جمله بحث هایی است که در کشور باید نهادینه شود.

  • استاندارد
  • دانلود رایگان تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا
  • پروژه کنترل کیفیت و طراحی کالا
  • کنترل کیفیت
  • مقاله کنترل کیفیت و طراحی کالا
  • تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا

کلیک جهت دانلود