پروژه کارآفرینی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی

دسته: طرح های توجیهی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 949 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 38

پروژه کارآفرینی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی

پروژه کارآفرینی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی در 38 صفحه ورد قابل ویرایش

مقدمه

بافندگی حلقوی روشی از تهیه پارچه است. که در این روش، با خمیده کردن طولی از نخ به شکل حلقه، و عبور حلقه ها از داخل یکدیگر با شیوه های مختلف، پارچه تولید می شود. هنر بافتنی دستی و اتصال و درگیری نخ ها با یکدیگر از هنرهای بسیار قدیمی است که به قرن ها قبل از میلاد مسیح باز می گردد. آثار به دست آمده در مصر که متعلق به قرن پنجم قبل از میلاد می باشد، پیشرفته بودن این هنر دستی را، در آن زمان، نشان می دهد.

اولین دستگاه بافندگی حلقوی پودی را در سال 1589، شخصی به نام ویلیام لی در انگلستان اختراع کرد. سرعت این دستگاه ده برابر بیش تر از سرعت تولید بافت با روش بافتنی دستی بود. اختراع این دستگاه باعث پیشرفت و تکامل بافندگی حلقوی شد. ساخت اولین دستگاه بافندگی حلقوی تاری نیز در سال 1775 انجام گرفت.

صنعت بافندگی حلقوی به دو قسمت مجزای بافندگی حلقوی تاری و بافندگی حلقوی پودی تقسیم شده است. سازندگان ماشین آلات نیز هر یک، فناوری خاص خود را دارند و غالباً خصوصیات بافت ها و موارد مصرف تولیدات آن ها نیز با هم متفاوت است.

در بخش بافندگی حلقوی پودی، در این کتاب، سعی شده است هنرجویان عزیز با اصول اولیه بافندگی حلقوی پودی آشنا شوند. لذا در مورد هر یک، توضیحات مختصری به شرح زیر داده شده است.

در فصل اول: تعاریف بافندگی حلقوی پودی و تاری، تفاوت و مصارف هر یک، تعاریف اصطلاحات متداول، انواع سوزن، انواع حلقه و چگونگی تشکیل هر یک توسط سوزن زبانه دار در ماشین های حلقوی ارائه شده است.

و فصل دوم به معرفی انواع ماشین های بافندگی حلقوی پودی و توضیح مختصری راجع به هر یک، عوامل اصلی بافت، عملیات بافندگی، بافت های پایه و محاسبه تولید و وزن اختصاص یافته است.

بافندگی حلقوی پودی

در بافندگی حلقوی پودی حلقه ها در جهت افقی (یک رج) تشکیل می شوند به طوری که اتصال یک حلقه به حلقه بعدی در یک سطر افقی انجام می شود (شکل 9-1). همچنین امکان تولید پارچه با استفاده از یک بسته نخ وجود دارد، اگرچه روی پاره ای از ماشین ها امروزه تا 192 بسته نخ، برای تولید پارچه، به کار می رود. صنعت بافندگی حلقوی پودی در ایران به نام های «کش بافی» و «تریکوبافی» مصطلح است

William Lee

  • پروژه کارآفرینی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی
  • طرح توجیهی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی
  • دانلود پروژه راه اندازی کارگاه حلقوی پودی
  • طرح توجیه فنی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی
  • توجیه اقتصادی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی
  • پروژه کارافرینی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی
  • دانلود کارآفرینی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی
  • کارآفرینی راه اندازی کارگاه حلقوی پودی

کلیک جهت دانلود