فایل اقدام پژوهی علاقه مند کردن دانش آموزان به بازی و مهارت در تربیت بدنی (4)

دانلود فایل اقدام پژوهی علاقه مند کردن دانش آموزان به بازی و مهارت در تربیت بدنی..

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان آموزشگاه شهید باهنر (دخترانه) را به بازی و مهارت در تربیت بدنی علاقه مند کنم؟

اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 25

مقدمه

ورزش مدارس پس از سال ها رکود داشته و نتوانسته است به ماهیت اصلی خود برسد و آنچه در زنگ ورزش دیده می شود چیزی نیست که به هدف اصلی نزدیک باشد و حتی می توان گفت گاهی زنگ ورزش در مدارس قربانی دشواری دروس ریاضی، علوم و… می شود. در حالی که برای رشد ورزش قهرمانی در کشور توجه به ورزش دانش آموزی نوعی الزام و اجبار است و زمان شروع ورزش برای بسیاری از رشته ها مقطع ابتدایی است اما دانش آموزان ابتدایی تا پایه سوم حتی معلم ورزش هم ندارند و نبود امکانات و فضای ورزشی مدارس هم به مشکلات دامن می زند.

براساس نتایج تحقیقی در 120 شهر کشور درصد زیادی از دانش آموزان با مشکل قامتی و اندامی مواجهند. نتایج این پژوهش روی 174 هزار و 191 دانش آموز دختر دوره راهنمایی نشان داد که 69 درصد آنها ناهنجاری قامتی دارند. در دوره متوسط این ناهنجاری 72/4 درصد افزایش می یابد. بین پسران از 173 هزار و 491 دانش آموز پسر دوره راهنمایی، 57/6 درصد و در متوسطه 58/5 درصد اختلالات فیزیکی و اسکلتی دارند. میانگین این اختلالات در کل دانش آموزان کشور حدود 64 درصد برآورد شده است. این اعداد و ارقام می تواند یک یادآوری جدی برای اهمیت دادن به ورزش مدارس باشد. به طور حتم یک دانش آموز به موازات تمرین های خود می تواند مفاهیم درسی را به خوبی یاد گرفته و آنها را در مدت زمان کوتاه تری به خاطر بسپارد.

با توجه به تمام ضعف های موجود در حوزه ورزش مدارس، اینگونه به ذهن متبادر می شود که این وزارتخانه نسبت به ورزش دانش آوزی بی اعتنا است، در حالی که معاونان پرورشی و مدیران تربیت بدنی در این مبحث در تلاش هستند که مشکل ورزش مدارس را به یک شکلی حل کنند اما کمبود تسهیلات مالی و اعتباری و تجهیزات، برنامه های این مدیران را بی اثر گذاشته است. به نظر می رسد متصدیان تربیت بدنی کشور بتوانند در این امر دست آموزش و پرورش را بگیرند و به اشاعه ورزش در مدارس یاری رسانند چرا که در بسیاری از کشورهای پیشرفته، شناسایی استعدادها در رشته های مختلف و ارتقای سطح ورزش حرفه ای در کشور از دوران مدرسه به ویژه مقاطع ابتدایی انجام می شود. مطمئناً دود بی توجهی به ورزش در مدارس، نه فقط به چشم دانش آموزان که در برخی مواقع به چشم ورزش قهرمانی خواهد رفت.

بیان مسئله:

گرچه ورزش مدارس در مقایسه با دیگر برنامه های آموزش و پرورش در کارنامه سه دهه انقلاب از حرکت آهسته ای برخوردار بوده و در مسیر 30 ساله خود جاهایی را ایستاده و با کمترین نوآوری در این مسیر دانش آموزان را فارغ التحصیل و وارد جامعه کرده اما مدیران و مسوولان ارشد ورزش دانش آموزی آنقدر هم بی تفاوت نبوده و در طول این سال ها طرح هایی را ارائه دادند و به تصویب رساندند که

کلیک جهت دانلود