پاورپوینت نظام معماری فرانک لویدرایت PPT (13)

پاورپوینت نظام معماری فرانک لویدرایت. PPT

دسته بندی: پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

(قابلیت ویرایش)


قسمتی از اسلاید پاورپوینت:

تعداد اسلاید: 39 صفحه

نظام معماری فرانک لویدرایت بریدن از سبک التقاطی و بنیان نهادن سبک جدیدی بر پایه درک فضایی سطوح موازی تو در تو و توده های مجزا خانه وینسلو فرانک لوید رایت نمود واضحی از تقسیمی سه گانه در نمای اصلی (پایه، بخش میانی و بام طره ای) قالبهای رایت در ورای طرح های موروثی به صورت نگرشی ضرورتا مبتنی بر نظم در طبیعت تلقی می شود.

استعاره درخت با دلالتهای نظم و اصالت و در عین حال با قابلیت رشد و دگرگونی عنصر اصلی در اندیشه رایت تلقی می شد.

(ریشه، تنه، شاخه) تصورات محلی رایت آشکارا با داده های ارزشی آن هنر و صنعتی مشخص می گردد که شامل: سادگی مقید کاربرد خالص بی واسطه مواد پیوستگی ساختمان با طبیعت اتحاد ماندافزار و ابزارگونه و تجلی ایده آل روحی عالی اندیشه رایت مغایر با تمایل دوره رنسانسیاو در پی نمای سه بعدی پیوسته ای بود که در آن قسمت پیروزی فضاهای داخلی را به هم متصل کند و در آن فضای انسانی همه قسمتها را دربرگیرد دوره با شکوه خلاقیت رایت از سال 1901 تا سال 1910 شامل شاهکارهایی همچون: خانه مارتین خانه کونلی خانه رابی ساختمان لارکین و معبد وحدت فرانک لویدرایت خانه ای در شهر چمنزار از محورهای افقی کوتاه و طولی تشکیل می گردد به موازات زمین مسطح فرانک لویدرایت خانه وارد ویلیتس اثری هنری و نشان دهنده اصول ترکیبی به پایه اصول نظری اصول راهنمای طراحی شهری رایت: اول: کاستن از قسمتهای ضروری خانه و رساندن تعداد اتاق های جداگانه به حداقل و انسجام بخشیدن به همه اجزاء بنادوم: هماهنگ کردن کل ساختمان با ساختگاه سوم: به وجود آوردن کمترین فضای غیرمفید در ساختمان، و سازه ای در خور مصالح چهارم: نمایان ساختن پی به صورت سکوی بنایی کوتاه که ساختمان باید بر روی آن برپا شود.

پنجم: تنظیم همه بازشوهای اصلی به سمت در بیرون یا درون با نسبتهای انسانی مناسب ششم: استفاده نکردن از ترکیبات مصالح مختلف و کاربرد مصالح واحد تا حد امکان هفتم: قرار دادن تاسیسات گرمایی، روشنایی و لوله کشی در بنا به صورت اجزاء تشکیل دهنده ساختمان) Organic architectures (هشتم: برای معماری سازه ای تا حد امکان اسباب و اثاثیه باید در ساختمان تعبیه و همه آنها با ساختمان یکی شود. نهم: دکوراتور باید حذف شود.

بسیاری از خانه های اولیه در مکان های هموار و مستطیل در اندازه های کوچک تا متوسط واقع شده بود پنجره های شیکاگو جهت استفاده کمتر از توریهای پشت شیشه به کار گرفته شده است.

حجم ساختمان با سه عامل عمودی مهار می شود: کتابخانه، چاپخانه روی پل، اتاق خیاطی پنجره شیکاگو دارای شیشه مرکزی ثابت مخصوص روشنایی و دو شیشه عمودی کناری شبکه دار برای تهویه است.

داخل بنا در برابر تغییر نور و رنگ حساس شده و بنابراین به جای حومه نشینی، خصوصیت روستایی داشت.

سبک های مبتنی بر قاعده مجموعه ای از قاب های ساختمانی را فعلیت می بخشد که مطابق قوانین اصولی ترکیب می شود.

خانه رابی در جنوب شیکاگو 1908 بخش داخلی اتاقهای نشیمن و ناهارخوری سطوح ممتد درخانه رابی احساس امنیت را افزایش می دهد. ساختمان دو باند طراحی شده که تا حدی با همپوشی در طول یکدیگر می لغزند آجرهای رومی مطول با درگاهیهای گود سایه دار در بندها استفاده شده تا با

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد، شما بعد از پرداخت آنلاین، فایل را فورا دانلود نمایید


لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت:… توجه فرمایید!

  • در این مطلب، متن اسلاید های اولیه قرار داده شده است.
  • به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در پاورپوینت وجود ندارد، در صورتی که مایل به دریافت تصاویری از ان قبل از خرید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید
  • پس از پرداخت هزینه، ارسال آنی پاورپوینت خرید شده، به ادرس ایمیل شما و لینک دانلود فایل برای شما نمایش داده خواهد شد
  • در صورت مشاهده بهم ریختگی احتمالی در متون بالا، دلیل آن کپی کردن این مطالب از داخل اسلاید ها میباشد ودر فایل اصلی این پاورپوینت، به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد
  • در صورتی که اسلاید ها داری جدول و یا عکس باشند در متون پاورپوینت قرار نخواهند گرفت.
  • هدف فروشگاه جهت کمک به سیستم آموزشی برای دانشجویان و دانش آموزان میباشد.

پرداخت آنلاین

کلیک جهت دانلود