مقاله شرح مشخصات ماشین بافندگی مایر

مقاله شرح مشخصات ماشین بافندگی مایر

شرکت بافندگی و تکمیل سمیع در کیلومتر 6 جاده قدیم کرج- قزوین- شهرک چهار دانگه –دهکده ورزشی خیابان ارس کولا قرار دارد. بخش چهاردانگه کرج از موقعیت آب و هوایی نیمه معتدل برخوردار می باشد. همچنین از لحاظ محیطی دارای فعالیتهای کشاورزی – دامداری – نساجی و مواد غذایی می باشد و به اصطلاح بخشی صنعتی معرفی می شود. همچنین این شرکت نیز از لحاظ راه و ترابری در بین مسیر شهر های شمالی کشور ـ شهر صنعتی قزوین و شهر صنعتی هشتگرد و شهر صنعتی کرج قرار دارد که دارای موقعیت خوب اقتصادی است.

شرکت بافندگی و رنگرزی سمیع از سال… با تعداد… نفر پرسنل در همین مکان تاسیس شد وفقط دارای بخش بافندگی بود. پس از گذشت چند سال تصمیم بر ارتقاع سطح گرفته شد و با خرید ماشین آلات رنگرزی سطح و گستره ی تولیدات خود را بالا برد. پس از گذشت چند سال دیگر اقدام به خرید بخش تکمیل کارخانه شد و این کار با تهیه یک دستگاه ماشین استنتر TOTEX بخش تکمیل این شرکت شروع به کار کرد و بعداً با خرید یک دستگاه ماشین المنت بخش تکمیل خود را کامل نمودند.

این شرکت دارای حدود 40 نفر پرسنل می باشد که در حدود 25 نفر از آنها در شیفت کاری صبح و حدود 15 نفر از آنها در شیفت کاری شب می باشندکه این شیفت کاری به صورت گردشی برای شیفتهای صبح و شب یکسان است. عموماً سفارش دهندگان پارچه، طرح ها و نخ های مورد نظر خودشان را بصورت یک نمونه بافت تحویل می دهند و پرسنل بنا به قابلیت ماشین نسبت به بافت پارچه مورد نظر ماشین مناسب قابلیت دار این کار را انتخاب می کنند و بنا به نوع طرح خواسته شده ابزارهای ماشین را تعویض و یا تغییراتی را در آنها اعمال می کنند و نخهای تحویل گرفته شده را که در انبار نگه داری می شود بیرون آورده و در قفسه ماشین قرار می دهند و نخها را به ماشین تغذیه می کنند و سپس طرح مورد نظر را پس از تنظیمات اولیه ماشین شروع به بافت می کنند.

عموماً نخ های مورد مصرف که بیشتر جهت تولید پارچه سفارش داده می شود، برای نخهای پنبه / پلی استر با درصد 35/65 با نمره 40 انگلیسی بکار می رود و برای نخهای 100 درصد پنبه با نمره 45 الی 50 بکار می رود و همچنین نخهای 100 درصد پلی استر با نمره 100 انگلیسی زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. عموماً این نخ ها توسط سفارش دهندگان تهیه می شود و به شرکت می آید و مورد استفاده قرار می گیرد. ولی نخهای مصرفی عموماً از کارخانجات نیک ریس- و نخهای نایلون از شرکت پارسیلون و نخهای پلی استر نیز اکثراً وارداتی است.

همچنین مواد رنگزای خود را از شرکت ماه رنگ و مواد کمکی خود را از شرکت رزین ساوه تهیه می نماید

این مقاله به صورت ورد (docx) می باشد و تعداد صفحات آن 55صفحه آماده پرینت می باشد

چیزی که این مقالات را متمایز کرده است آماده پرینت بودن مقالات می باشد تا خریدار از خرید خود راضی باشد

مقالات را با ورژن office2010 به بالا بازکنید

کلیک جهت دانلود