پروپوزال بررسی نقاط آسیب خیز اجتماعی شهر تهران به تفکیک انواع آسیبها

ازجمله ضرورتهای این تحقیق شناخت آسیب های اجتماعی نو ظهور می باشد دسته بندی گونه های متفاوت شکل گیری کجروی در سطح اجتماع، یکی از ابعادی است که می تواند در شناخت بهتر ماهیت این پدیده موثر باشد

دسته: علوم انسانی

بازدید: 5 بار

فرمت فایل: docx

حجم فایل: 85 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 18

در نتیجه انقلاب صنعتی، که در کشورهای اروپایی رخ داد شمار فراوانی از مردم در سده های نوزدهم و بیستم از خانه های روستایی شان کنده شده و به محیط های شهری سرازیر شدند (ریتزر، 1374: 9). در ایران نیز با انقلاب مشروطه آخرین مرحله از رشد شهرنشینی شروع می شود. این آهنگ در دوره پهلوی با افزایش مهاجرت روستاییان به شهرها سرعت می یابد. این فرآیند که امروزه نیز ادامه دارد خود به خود به وجود آورنده انواع مسائل روانی اجتماعی وجرم شناسانه است. گردآمدن مهاجران با فرهنگ های گوناگون در محیط های زندگی نامناسب همراه با بیکاری و بی فرهنگی منجر به ایجاد محله های بزهکارپرور و مشکلات گوناگون روانی می شود.

امروزه شاهد آن هستیم که آسیب های اجتماعی به یکی از مهمترین مسائل کلان شهر تهران تبدیل شده است و روند رو به رشد معضلاتی چون اعتیاد، فرار کودکان، کودکان کار، تکدی گری و … به ویژه در سال های اخیر مشکلات عدیده ای برای شهر تهران و شهروندان به وجود آورده است. این در حالی است که طرح ها و برنامه های دولتی بسیاری از جمله اقدامات شهرداری در این حیطه به اجرا در آمده اما به دلیل ناکافی بودن آنها و عدم اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیرانه در این راستا، هنوز شاهد افزایش انواع آسیب های اجتماعی در پایتخت هستیم. رشد بی سابقه جمعیت شهری، تشکیل شورای شهر و شورایاری محلات، رشد فزاینده آسیب های اجتماعی و مسائل شهری بعنوان رهاورد شهرنشینی و بحران های حاد شهری در ابعاد مختلف ترافیکی، زیست محیطی و زیربنایی در کنار محدویت های منابع انسانی و ساختاری، این حوزه را در تحقق اهداف مورد انتظار آسیب پذیر نموده است. در این راستا آسیب شناسی اجتماعی همچون سایر حوزه های اجتماعی، از شیوه عملی خاص خود برای بررسی موضوعات مورد نظر خود استفاده می کند. به عبارتی برای مطالعه و بررسی علل، زمینه ها و راه حلها در زمینه کجرویها و آسیبها، هم از لحاظ ذهنی به صورت شناخت مفاهیم خاص و هم به کمک ابزار وسایل تحقیق عینی استفاده می شود. با توجه به مطالعات انجام شده کجروی ها هر روزه شکل جدیدی به خود می گیرد و همه ساله باید مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین تأکید عمده این مقاله شناخت علمی آسیبهای اجتماعی و علل و دلایل گسترش آنها، بررسی و طبقه بندی و اولویت بندی آسیب های اجتماعی و ارائه راهکارهای علمی و نوین در راستای کاهش آسیبهای اجتماعی و پیشگیری از وقوع مجدد آسیب در منطقه پانزده می باشد.

 • پروپوزال بررسی نقاط آسیب خیز اجتماعی شهر تهران به تفکیک انواع آسیبها
 • آسیب های اجتماعی
 • پروپوزال آماده علوم اجتماعی
 • نقاط آسیب خیز
 • آسیب شناسی اجتماعی تهران
 • پروپوزال علوم اجتماعی
 • پروژه علوم اجتماعی
 • پروپوزال آسیب شناسی اجتماعی
 • مقاله علوم اجتماعی
 • پروژه آسیب شناسی آسیب شناسی اجتماعی
 • پروپوزال بررسی شهرتهران تفکیک انواع آسیب ها

کلیک جهت دانلود