گزارش کاراموزی شرکت سیم و کابل ابهر

دسته: گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 8752 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 49

گزارش کاراموزی شرکت سیم و کابل ابهر در 49 صفحه ورد قابل ویرایش

فهرست مطالب

مجتمع صنعتی نورین 1

نیروگاه 6

تابلو سازی 26

ساخت تابلو (مقدمه) 27

انواع تابلوها 32

ساخت تابلو توزیع برق برای کارخانجات 36

تابلو تشکیل شده … 37

انواع مدارات فرمان 41

حفاظت تجهیزات و نفرات در تاسیسات الکتریکی تابلو (مقدمه) 42

تقسیم بندی فیوزها 43

مراجع 47

(1) مجتمع صنعتی

نورین

مجتمع صنعتی نورین در سال 1371 در زمینی به مساحت 54 هکتار بنا نهاده شد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی از طرف شمال به آزاد راه زنجان – قزوین و از طرف جنوب به جاده ترانزیت تهران – ترکیه منتهی است. امکان استفاده از شبکه راه آهن سراسری زمینه توسعه هر چه بیشتر این مجتمع را فراهم ساخته است.

سیاست گروه مبتنی بر تمرکز کلیه فعالیت ها در مجتمع صنعتی نورین می باشد. جهت نیل به این اهداف امکانات زیر بنایی به شرح زیر در مجتمع دایر گردیده است تا بتواند درحا ل حاضر و در آینده در خدمت واحدهای مجتمع قرار گیرد.

نیروگاه 9 مگاواتی و شبکه توزیع فشار متوسط 20 کیلو وات

تاسیسات تصفیه آب، فاضلاب، منابع ذ خیره و شبکه های توزیع آب نرم صنعتی، آب آتش نشانی و آب بهداشتی

تاسیسات تامین و توزیع گاز طبیعی به ظرفیت پنج هزار متر مکعب در ساعت و فشار 60 پوند

طراحی تسهیلات اقامتی، ورزشی و آموزشی مناسب برای توسعه های آینده مجتمع از جمله امکانات در دست اقدام است.

شرکت های فعا ل در مجتمع در حا ل حاضر شامل سیم و کابل ابهر، ماشین سازی مجتمع صنعتی نورین، تولیدات ساختمانی ابهر و صنایع غذایی ابهر می باشند و شرکت تولیدی گرانول قزوین در آینده نزدیک از محل فعلی آن در شهر صنعتی البرز به محل مجتمع منتقل خواهد گردید.

در برنامه تولیدی تا پایان دهه حاضر تولید نمک های پایه سرب (شرکت اکسیدان) و تولید مفتول آلومینیمی را می توان نام برد که فضای لازم از ظرفیت های استفاده نشده مجتمع استفاده خواهد شد.

شرکت سیم و کابل ابهر در چارچوب مجتمع صنعتی نورین با بهره گیری از پیشرفته ترین فناوری های کابل سازی در جهان بنیاد گذاشته شد و کارخانه تولیدی آن بدست توانای مهندسان ایرانی احداث گردید.

هماهنگی برجسته ترین کارشناسان ملی این صنعت، با مدرن ترین ماشین آلات کابل سازی، امکانات نرم افزاری و سخت افزاری و نیز به خدمت گرفتن خطوط قابل انعطاف تولیدی، این شرکت را قادر می سازد تا علاوه بر ساخت انواع پر مصرف سیم و کابل، نسبت به تولید اقلام تخصصی مورد استفاده در معادن، هواپیمایی، صنایع ذوب فلز و … اقدام نماید.

تولیدات سیم و کابل ابهر علاوه بر مطابقت با استاندارد ملی 607 isiriاز استانداردهای معتبر همچون iec، bs و … هم تبعیت می نماید.

فهرست تولیدات شرکت سیم و کابل ابهر شامل طیف وسیعی از کابل های نیرو و کنترل است که اساسی ترین آنها به شرح زیر طبقه بندی می شود.

انواع سیم و کابل های افشان و زمینی فشار ضعیف

انواع کابل های فشار ضعیف با عا یق xl pEجهت شبکه های توزیع

انواع کابل های قابل انعطاف با عایق و روکش EPDM / EPR وآمیزه های لاستیک و پلاستیک

انواع کابل های فرکانس بالا و کابل های حفاظت شده با عایق پلی اتیلن فوم دار

انواع کابل های نسوز و دیرسوز، مقاوم در دماهای مختلف تا C 1000 شامل کابل های عایق شده با میکا، تفلون، لاستیک سیلیکن و EPR

انواع کابل های فشار متوسط و فشار قوی با عایق XLPE

انواع کابل های کنترل و کنترل حفاظت شده تا 61 رشته

همگام با سیست های صنعتی – اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران و در پاسخ به نیازهای تکنولوژیک کارخانجات و تامین ماشین های مورد نیاز طرح های مجتمع صنعتی نورین، شرکت ماشین سازی این مجتمع در سال 1372 تاسیس گردید.

علیرغم مدت کوتاهی که از تاسیس ماشین سازی مجتمع می گذرد، شرکت توانسته است با بهره گیری از پتانسیل های دفتر طراحی – مهندسی خود و استفاده از امکانات سخت افزاری (ماشین کاری سبک و سنگین) کارخانه، علاوه بر ساخت ماشین آلات کامل خطوط تولید سیم وکابل بسیاری از ماشین های مورد نیاز صنعت پلاستیک و صنایع غذایی را با کیفیت مطلوب و قابل رقابت تولید نماید.

  • گزارش کاراموزی شرکت سیم و کابل ابهر
  • کاراموزی شرکت سیم و کابل ابهر
  • دانلود گزارش کارآموزی شرکت سیم و کابل ابهر
  • سیم و کابل
  • ابهر
  • گزارش کاراموزی شرکت سیم و کابل ابهر
  • شرکت
  • کارورزی شرکت سیم و کابل ابهر

کلیک جهت دانلود